Black Star 750x100
Rejestracja
2012-02-04 10:12:48 | ale zimno ;(...
 
 

Zalew Przyciąga niczym magnes

Drukuj
Dodał: Redakcja   
piątek, 30 lipca 2010 07:58
Gorące lato to doskonały czas dla lokalnych władz na promocję Koronowa i jego równie ciekawych okolic. Nad Zalewem Koronowskim co roku wypoczywają tysiące turystów z całego kraju. Co ich tu przyciąga? Przede wszystkim piękne widoki, czysta woda i dobra infrastruktura.

- Turystyka jest bardzo ważna dla naszej gminy - przyznaje Magdalena Żmich z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Koronowie. - Robimy co możemy, by ściągnąć do nas jak największą liczbę wczasowiczów.

Pieczyska to taki magnes, który ma ich przyciągnąć. Wypoczynek na naszym terenie to nie tylko leniwe leżenie na plaży, ale też dobra zabawa. Organizujemy wiele imprez, jak Choćby Wakacyjny Festyn Rodzinny czy turnieje piłki plażowej. Mamy tu też dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Nie brakuje ośrodków wczasowych czy lokali z jedzeniem - zachwala Magdalena Żmich.

Miłośników tych atrakcji w Pieczyskach nie brakuje. Plaża z ratownikiem, szczególnie gdy pogoda sprzyja, jest pełna ludzi, tak samo, jak i ośrodki wczasowe. Na wodach Zalewu Koronowskiego już z daleka widać białe żagle jachtów, które wypożyczyć można na każdym kroku. Nie brakuje miłośników kajaków czy rowerów wodnych.

- Do Pieczysk przyjeżdżam od wielu lat. Mieszkam w Poznaniu i wcale nie ciągnie mnie w góry czy nad morze. Lubię klimat tego miejsca, mam tu wszystko czego potrzebuję, czyli ciszę, piękne krajobrazy i ładną plażę. Od dwóch lat przyjeżdżają tu ze mną znajomi, którzy również są zachwyceni okolicą. Często razem odwiedzamy inne miejsca w pobliżu, na przykład Samociążek- zachwyca się Aldona Kowalczyk.

Rozwój turystyki daje gminie same korzyści. Turyści zostawiają pieniądze, które w części wpływają do miejskiej kasy. Ludzie mają też pracę, więc wszyscy są zadowoleni. Jednak w przypadku Pieczysk, wszystko uzależnione jest od pogody. Dlatego trzeba szukać też innych pomysłów na promocję.

- Chociaż rzeczywiście Zalew I Koronowski ma największy potencjał, nie skupiamy się tylko na nim. Główne źródło informacji o naszym mieście i gminie to na bieżąco aktualizowana strona internetowa. Wyjeżdżamy też na targi do Poznania czy Łodzi, gdzie zabieramy kalendarz imprez oraz zachwalamy nasze zabytki. Piszemy też sporo wniosków o dofinansowanie różnych projektów przez Unię Europejską. Jednym z nich jest impreza pod nazwą "Weekend Europejski" - wylicza Magdalena Żmich.

Źródło: Express Bydgoski, Autor: Andrzej Pudrzyński

 

Dodaj komentarz

Reguły dodawania komentarzy.

1. Użytkownicy mają prawo do umieszczania komentarzy do materiałów tekstowych znajdujących się na stronie Koronowo.net.pl.

2. Użytkownicy mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem punktu 3. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik.

3. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem lub zasadami współżycia społecznego;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) są wulgarne lub obsceniczne;
d) propagują przemoc, nienawiść rasową lub religijną lub są w inny sposób naganne;
e) są reklamą;
f) zawierają same duże litery;
g) nie dotyczą tematu artykułu;
h) podważają rangę administratorów, wchodzą w niepotrzebne z nimi dyskusje.

4. Administrator ma prawo usunięcia wypowiedzi niezgodnych z punktu 3, a także innych wypowiedzi uznanych za Administratora za uciążliwe albo zbędne z uwagi na przedmiot dyskusji. Wypowiedzi nie związane z komentowanym materiałem redakcyjnym mogą zostać przez Administratora usunięte. Dodatkowo, w zakresie wypowiedzi wulgarnych lub obscenicznych, Administrator może według swojego uznania przerobić taką wypowiedź w celu usunięcia elementów niezgodnych z punktem 3 i zamieścić tak przerobioną wypowiedź.

5. Użytkownicy, którzy dopuszczą się naruszenia punktu 3 mogą być na stałe pozbawieni przez Administratora dostępu do strony Koronowo.net.pl.

6. Administrator ma prawo swobodnego zarządzania komentarzami. W szczególności może, bez podania przyczyn, zawiesić umieszczanie komentarzy, usunąć komentarze z Koronowo.net.pl lub zmienić zasady ich umieszczania i weryfikacji.


Kod ochronny
Odśwież




 
 
 
 

PROMUJEMY

Please update your Flash Player to view content.
 
 

Aktualności Koronowo.net.pl

II zimowy zlot militarny
• piątek, 03 lutego 2012
Rozstrzygnięcie konkursu - SPORT
• czwartek, 02 lutego 2012
Obchody Wyzwolenia Koronowa
• piątek, 27 stycznia 2012
Walentynki w saunie
• środa, 25 stycznia 2012
Mój list do Janusza Korczaka - konkurs
• wtorek, 24 stycznia 2012
Obchody Wyzwolenia Koronowa
• poniedziałek, 23 stycznia 2012
Informacja Miejsko-Gminnego Sztabu W.O.Ś.P. w Koronowie
• poniedziałek, 23 stycznia 2012
Na wsi wesele
• poniedziałek, 23 stycznia 2012
Bal Walentynkowy
• piątek, 20 stycznia 2012
Ferie Zimowe z MGOK
• piątek, 20 stycznia 2012
Turniej Trampkarzy Koronowo Cup 2012
• środa, 18 stycznia 2012
Nakrętki dla Martynki
• środa, 18 stycznia 2012
Zimowy Zlot Militarny
• środa, 18 stycznia 2012
Konsultacje projektu uchwały Rady Powiatu
• piątek, 13 stycznia 2012
Zagrają już po raz dwudziesty
• czwartek, 05 stycznia 2012
Koncert Noworoczny
• środa, 04 stycznia 2012
Dyżur posła Jarosława Katulskiego
• wtorek, 03 stycznia 2012
Kalendarz imprez 2012 rok
• poniedziałek, 02 stycznia 2012
Nabór wniosków na Małe Projekty
• poniedziałek, 02 stycznia 2012
Święta coraz bliżej
• poniedziałek, 19 grudnia 2011
Jedzie pociąg z daleka...
• poniedziałek, 19 grudnia 2011
Gra Miejska odwołana
• czwartek, 15 grudnia 2011
SPINAKER 2011
• środa, 14 grudnia 2011
KONKURS - SPORT
• środa, 14 grudnia 2011
Kalendarz na 2012 rok w sprzedaży
• środa, 14 grudnia 2011
T- Love w Koronowie
• wtorek, 13 grudnia 2011
Świąteczny kiermasz książek dla dzieci
• czwartek, 08 grudnia 2011
Abolicja dla cudzoziemców
• czwartek, 08 grudnia 2011
Dokarmianie przez klikanie
• środa, 07 grudnia 2011
Jest Prezes ... czas zmian
• poniedziałek, 05 grudnia 2011
Podaruj uśmiech na Gwiazdkę
• piątek, 02 grudnia 2011
Wyróżnienie w konkursie „PRZYJAZNA WIEŚ”
• czwartek, 01 grudnia 2011
Ora et labora - wyniki konkursu
• czwartek, 01 grudnia 2011
Stypendia socjalne
• wtorek, 29 listopada 2011
Razem Możemy Więcej
• piątek, 25 listopada 2011
 
 
Black Star
Studio WWW 499
 

OGŁOSZENIA



Zobacz wszystkie
 
 

KALENDARZ IMPREZ

 
 

FORUM

 
 

OSTATNIE KOMENTARZE

 
   

Aktualnie w serwisie: 6 gości
Ostatni użytkownicy:
    robert rybak, Wioleta, Ewa, miroslawa skarzynska, Marcel, Pietras, Anna Kaczmarek, emilia.s, Księgarnia"PrzyRatuszu",
Zarejestrowanych użytkowników: 358

Copyright © 2006-2010 KORONOWO.NET.PL    •    Projekt i wykonanie STUDIO WWW
Promujemy:
Usługi hydrauliczne Warszawa   •   XPX   •   Kowal Koronowo, kowalstwo, rycerstwo   •   Cukiernia Koronowo  •  INSTALCO, Technika grzewcza i sanitarna  •  reklama Koronowo, pieczątki

Zaloguj się



Rejestracja


*
*
*
*
*



*  

Pola zaznaczone (*) są wymagane.