Studio WWW 499zl 750x100
Rejestracja
2012-02-04 10:12:48 | ale zimno ;(...
 
 

Na rowerze bezpieczniej

Drukuj
Dodał: Redakcja   
piątek, 30 lipca 2010 07:49
W tym roku w gminie Koronowo przybędzie 35 kilometrów ścieżek rowerowych. Na szczęście, to ostatnie wakacje, kiedy do Pieczysk czy Samociążka miłośnicy jednośladów pojadą ruchliwą, a tym samym niebezpieczną drogą.

Duży ruch samochodowy uniemożliwia miłośnikom rowerów bezpieczne podróżowanie. Ścieżek rowerowych na razie jest jak na lekarstwo. Jednak niedługo przybędzie ich aż 35 kilometrów.

- Budowa tras rowerowych i pieszych to dla nas ważne przedsięwzięcie, głównie ze względu na rozwijający się ruch turystyczny i poprawę bezpieczeństwa na lokalnych drogach. Dlatego też przyłączyliśmy się do inwestycji Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, które taki projekt realizuje. Dzielimy się kosztami. Nasza gmina i starostwo wyłożą po 25 procent potrzebnej sumy, a resztę da Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - mówi Leszek Czerkawski, zastępca burmistrza Koronowa.

Na razie ścieżki rowerowe ma Samociążek, jednak już niedługo stamtąd dojedziemy prosto do Pieczysk. Powstanie też trasa z Tryszczyna, przez Wtelno, aż do drogi krajowej nr 25 w Gościeradzu.

- Cieszę się, że bezpiecznych tras dla pieszych i miłośników jednośladów w końcu przybędzie. W wakacje często jeżdżę na rowerze nad jezioro do Pieczysk. Za każdym razem zastanawiam się, czy dotrę do celu, bo to jak jeżdżą niektórzy kierowcy powoduje, że włos mi się jeży na głowie - ubolewa Adam Kowalczyk.

Jednak pretensje płyną również : z drugiej strony. Kierowcy też często mają ochotę zwrócić rowerzystorn czy pieszym uwagę.

- Jadą czy idą jeden obok drugiego, a nie jeden za drugim. Często, i szczególnie wieczorem, nie mają żadnych odblasków i są po prostu niewidoczni. Dlaczego policja nie reaguje? Czy zawsze winny musi być kierowca? - zastanawia się pani Barbara.

Prace nad budową tras podzielono na dwa etapy. Oba są już w trakcie realizacji i zakończą się we wrześniu.

- Termin ten nie jest w żaden sposób zagrożony - zapewnia Kazimierz Krasowski, starosta bydgoski. - Chcemy, by mieszkańcy gminy Koronowo czuli się bezpiecznie na drogach. Nie ukrywam, że zależy nam też na tym, by mieszkańcy Bydgoszczy mieli możliwość poznania miejscowości w powiecie. Rozwój turystyki jest bardzo ważny.

Inwestycje Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, związane z budową ścieżek rowerowo-pieszych, będą kosztowały 10 mln zł. Marzeniem Kazimierza Krasowskiego jest połączenie nie tylko mniejszych miejscowości jednego powiatu, ale także Bydgoszczy z Toruniem.

Źródło: Express Bydgoski, Autor: Andrzej Pudrzyński

 

Dodaj komentarz

Reguły dodawania komentarzy.

1. Użytkownicy mają prawo do umieszczania komentarzy do materiałów tekstowych znajdujących się na stronie Koronowo.net.pl.

2. Użytkownicy mają prawo swobodnego przedstawiania informacji, opinii, komentarzy lub innych wypowiedzi, z zastrzeżeniem punktu 3. Odpowiedzialność za treść informacji i opinii ponosi wyłącznie użytkownik.

3. Niedopuszczalne jest zamieszczanie wypowiedzi, które:
a) są sprzeczne z prawem lub zasadami współżycia społecznego;
b) naruszają prawa osób trzecich;
c) są wulgarne lub obsceniczne;
d) propagują przemoc, nienawiść rasową lub religijną lub są w inny sposób naganne;
e) są reklamą;
f) zawierają same duże litery;
g) nie dotyczą tematu artykułu;
h) podważają rangę administratorów, wchodzą w niepotrzebne z nimi dyskusje.

4. Administrator ma prawo usunięcia wypowiedzi niezgodnych z punktu 3, a także innych wypowiedzi uznanych za Administratora za uciążliwe albo zbędne z uwagi na przedmiot dyskusji. Wypowiedzi nie związane z komentowanym materiałem redakcyjnym mogą zostać przez Administratora usunięte. Dodatkowo, w zakresie wypowiedzi wulgarnych lub obscenicznych, Administrator może według swojego uznania przerobić taką wypowiedź w celu usunięcia elementów niezgodnych z punktem 3 i zamieścić tak przerobioną wypowiedź.

5. Użytkownicy, którzy dopuszczą się naruszenia punktu 3 mogą być na stałe pozbawieni przez Administratora dostępu do strony Koronowo.net.pl.

6. Administrator ma prawo swobodnego zarządzania komentarzami. W szczególności może, bez podania przyczyn, zawiesić umieszczanie komentarzy, usunąć komentarze z Koronowo.net.pl lub zmienić zasady ich umieszczania i weryfikacji.


Kod ochronny
Odśwież




 
 
 
 

PROMUJEMY

Please update your Flash Player to view content.
 
 

Aktualności Koronowo.net.pl

II zimowy zlot militarny
• piątek, 03 lutego 2012
Rozstrzygnięcie konkursu - SPORT
• czwartek, 02 lutego 2012
Obchody Wyzwolenia Koronowa
• piątek, 27 stycznia 2012
Walentynki w saunie
• środa, 25 stycznia 2012
Mój list do Janusza Korczaka - konkurs
• wtorek, 24 stycznia 2012
Obchody Wyzwolenia Koronowa
• poniedziałek, 23 stycznia 2012
Informacja Miejsko-Gminnego Sztabu W.O.Ś.P. w Koronowie
• poniedziałek, 23 stycznia 2012
Na wsi wesele
• poniedziałek, 23 stycznia 2012
Bal Walentynkowy
• piątek, 20 stycznia 2012
Ferie Zimowe z MGOK
• piątek, 20 stycznia 2012
Turniej Trampkarzy Koronowo Cup 2012
• środa, 18 stycznia 2012
Nakrętki dla Martynki
• środa, 18 stycznia 2012
Zimowy Zlot Militarny
• środa, 18 stycznia 2012
Konsultacje projektu uchwały Rady Powiatu
• piątek, 13 stycznia 2012
Zagrają już po raz dwudziesty
• czwartek, 05 stycznia 2012
Koncert Noworoczny
• środa, 04 stycznia 2012
Dyżur posła Jarosława Katulskiego
• wtorek, 03 stycznia 2012
Kalendarz imprez 2012 rok
• poniedziałek, 02 stycznia 2012
Nabór wniosków na Małe Projekty
• poniedziałek, 02 stycznia 2012
Święta coraz bliżej
• poniedziałek, 19 grudnia 2011
Jedzie pociąg z daleka...
• poniedziałek, 19 grudnia 2011
Gra Miejska odwołana
• czwartek, 15 grudnia 2011
SPINAKER 2011
• środa, 14 grudnia 2011
KONKURS - SPORT
• środa, 14 grudnia 2011
Kalendarz na 2012 rok w sprzedaży
• środa, 14 grudnia 2011
T- Love w Koronowie
• wtorek, 13 grudnia 2011
Świąteczny kiermasz książek dla dzieci
• czwartek, 08 grudnia 2011
Abolicja dla cudzoziemców
• czwartek, 08 grudnia 2011
Dokarmianie przez klikanie
• środa, 07 grudnia 2011
Jest Prezes ... czas zmian
• poniedziałek, 05 grudnia 2011
Podaruj uśmiech na Gwiazdkę
• piątek, 02 grudnia 2011
Wyróżnienie w konkursie „PRZYJAZNA WIEŚ”
• czwartek, 01 grudnia 2011
Ora et labora - wyniki konkursu
• czwartek, 01 grudnia 2011
Stypendia socjalne
• wtorek, 29 listopada 2011
Razem Możemy Więcej
• piątek, 25 listopada 2011
 
 
Studio WWW 499
 

OGŁOSZENIA



Zobacz wszystkie
 
 

KALENDARZ IMPREZ

 
 

FORUM

 
 

OSTATNIE KOMENTARZE

 
   

Aktualnie w serwisie: 3 gości
Ostatni użytkownicy:
    robert rybak, Wioleta, Ewa, miroslawa skarzynska, Marcel, Pietras, Anna Kaczmarek, emilia.s, Księgarnia"PrzyRatuszu",
Zarejestrowanych użytkowników: 358

Copyright © 2006-2010 KORONOWO.NET.PL    •    Projekt i wykonanie STUDIO WWW
Promujemy:
Usługi hydrauliczne Warszawa   •   XPX   •   Kowal Koronowo, kowalstwo, rycerstwo   •   Cukiernia Koronowo  •  INSTALCO, Technika grzewcza i sanitarna  •  reklama Koronowo, pieczątki

Zaloguj się



Rejestracja


*
*
*
*
*



*  

Pola zaznaczone (*) są wymagane.